logo


Jak wysłać paczkę do Anglii? Najtaniej!


- najniższa cena

przesyłki już od 59,90 zł

- błyskawiczna dostawa

doręczenie w 1-6 dni roboczych

- wygoda i bezpieczeństwo

usługa realizowana w systemie door-to-door

WYCEŃ PRZESYŁKĘ ZAGRANICZNĄ

Zastanawiasz się jak wysłać paczkę do Anglii? Coraz chętniej korzystamy z możliwości wysyłania przesyłek do innych krajów. Korzystają z tego osoby posiadające za granicą rodzinę oraz przyjaciół, korzystają także firmy, rozszerzające swoją działalność na rynki międzynarodowe. I mimo tej popularności i wygody jaką niosą ze sobą oferty firm kurierskich, wciąż bardzo często zadawanym pytaniem jest to, w którym pytamy o to jak właściwie wysłać paczkę do Anglii. Odpowiedź jest bardzo prosta i niemal banalna – paczkę do Anglii wysyła się w dzisiejszych czasach identycznie jak każdą inną przesyłkę. Żadnych większych i trudniejszych formalności ponad standardowe podanie danych i wybranie konkretnych opcji nie uświadczymy u żadnego współczesnego kuriera nastawionego na fachową i komfortową obsługę swoich klientów. Co więc należy wiedzieć o przesyłkach adresowanych na Londyn czy Nottingham?

Jak zaadresować paczkę do Anglii

Mazanie po kartonie flamastrem czy cienkopisem odeszło już do lamusa. Wysyłanie paczek do innych krajów stało się nie tylko znacznie prostsze ale także eleganckie. Aktualnie nie trzeba adresować paczki własnoręcznie. Przy korzystaniu z usług międzynarodowych kurierów, po wybraniu interesującej nas opcji na portalu Transportowi.pl otrzymujemy drogą e-mail list przewozowy. Jest do dokument zawierający wszelkie potrzebne kurierowi dane. Ten dokument należy wydrukować, podpisać i przykleić do przesyłki. Należy pamiętać o tym, aby umieszczony na liście kod kreskowy był widoczny i umieszczony na płaskiej powierzchni. Ułatwi to pracę skanerom używanym w sortowniach firm przewozowych. Drukowanie listów przewozowych to ogromne ułatwienie tak samo dla nadawcy jak i dla osoby dostarczającej paczkę pod wskazany adres. Nie ukrywajmy, że nie każdy może poszczycić się umiejętnościami kaligraficznymi i dawniej rozczytanie adresu bywało zadaniem odpowiedniejszym nie dla firmy kurierskiej ale biura kontrwywiadu. Drukowane listy przewozowe zlikwidowały ten problem całkowicie.

Jak wysłać paczkę do Anglii najtaniej

Wysłanie przesyłki do Anglii to obecnie żadna sztuka. Bezpieczne i terminowe dostarczenie paczki to teraz praktycznie jedynie konieczność wybrania jak najtańszej i najbardziej fachowej oferty spośród firm zajmujących się takimi usługami. Paczkę najlepiej zapakować w karton o jak najmniejszych gabarytach, gdyż to wpłynie bezpośrednio na cenę usługi oraz dobrze zabezpieczyć przed uszkodzeniami w transporcie. Wypada także ją zmierzyć, gdyż podanie konkretnych wymiarów będzie niezbędne w procesie wyceny i doboru odpowiedniej oferty przewozowej. Decydując się na wysyłkę paczki do Anglii musimy jeszcze ustalić czy zależy nam na bardzo szybki dostarczeniu paczki do miejsca docelowego oraz czy jej zawartość warta jest wykupienia dodatkowych ubezpieczeń. Będąc w posiadaniu tej wiedzy jesteśmy praktycznie w stu procentach gotowi do wysłania paczki do Anglii. Formularz na stronie przeanalizuje podane przez nas parametry i automatycznie wybierze wszystkie pasujące do naszych potrzeb propozycje.

Jakim kurierem wysłać paczkę do Anglii

Wybór konkretnej firmy jakiej zlecimy dostarczenie paczki do Anglii jest kwestią mocno indywidualną i podyktowaną kilkoma czynnikami. Pierwszym z nich jest z pewnością cena – nie ma chyba nikogo kto nie chciałby płacić mniej za wszelkiego rodzaju usługi. Drugim czynnikiem jest oczywiście jakość usług oraz fachowość konkretnego przewoźnika. W przypadku poszukiwania oferty na Transportowi.pl nie ma większej potrzeby by martwić się o jakość usług. Wszystkie oferty dostępne na portalu należą do sprawdzonych i uczciwych firm z dużym doświadczeniem i renomie poświadczonej w setkach pozytywnych opinii ich klientów. Wybór kuriera zależny jest również od czasu w jakim chcemy by paczka znalazła się u celu. Przewoźnicy dysponujący transportem lotniczym zwykle oferują możliwość wysłania przesyłki priorytetem, lecz jednocześnie zmuszeni są do pobierania dodatkowych opłat z tytułu usług błyskawicznych. Jak widać wybór konkretnej oferty zależy od zasobności portfela oraz potrzeb każdego klienta. Jedno jest pewne – wybór jest spory i każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak wysłać paczkę do Anglii szybko

Każda przesyłka wiąże się z koniecznością wniesienie stosownej opłaty, adekwatnej do wielkości paczki oraz odległości do miejsca docelowego. Tanie paczki do Anglii z Polski wysyłane są przez wiele firm kurierskich, ale w zmniejszeniu kosztów przesyłki można sobie nieco pomóc we własnym zakresie. Należy zastanowić się czy konieczne będzie dodatkowe ubezpieczenie paczki – jest to jedna z opłat która może poważnie powiększyć cenę całej usługi i nie zawsze jest sens by korzystać z tej dobrowolnej opcji. Jeżeli uznajemy, że ubezpieczenie jednak się przyda, to trzeba rozważyć też ewentualne zaniżenie wartości paczki. Wraz z tą decyzją zmniejszymy bowiem opłaty za ubezpieczenie. Mniejsza przesyłka to zawsze nieco tańsza usługa – spakowanie towaru w mniejszy karton może przyczynić się do oszczędności na gabarytach paczki. Ostatecznie jednak najlepiej wyszukać w gąszczu ofert tą, która posiada najbardziej konkurencyjną cenę na przewóz na konkretnej trasie. Wybór jest spory i jest z czego wybierać.

Jak wysłać paczkę do Anglii najbezpieczniej

Bezpieczeństwo paczki w drodze do Anglii to często priorytet – szczególnie gdy zawartość przesyłki ma sporą wartość materialną lub sentymentalną. Bezpieczeństwo paczki jest też bardzo ważne dla firm zajmujących się wysyłkową sprzedażą swoich produktów. W obu przypadkach dobrze jest się zastanowić nad ubezpieczeniem paczki od zniszczenia lub zgubienia. Takie wypadki zdarzają się aktualnie bardzo rzadko, ale jak mówi stare przysłowie: przezorny zawsze ubezpieczony. Tanie paczki do Anglii to marzenie każdego klienta, ale czasami warto odżałować kilka dodatkowych złotych. Najlepszym potwierdzeniem bezpieczeństwa paczki jest jednak korzystanie z usług doświadczonych i sprawdzonych kurierów – ich dobre imię oraz marka bywają znacznie lepszym zabezpieczeniem niż najbardziej wyszukane zabezpieczenia i polisy ubezpieczeniowe. Część odpowiedzialności za bezpieczny transport spoczywa jednak na samym nadawcy. Dobre zabezpieczenie zawartości paczki, szczególnie w przypadku przesyłania delikatnych przedmiotów lub płynów to rzecz niezależna od kuriera i w pełni spoczywa na barkach odpowiedzialnego klienta.