logo


Paczki do Anglii

- najniższa cena

przesyłki już od 59,90 zł

- błyskawiczna dostawa

doręczenie w 1-6 dni roboczych

- wygoda i bezpieczeństwo

usługa realizowana w systemie door-to-door

WYCEŃ PRZESYŁKĘ ZAGRANICZNĄ

Otwarte granice to nie tylko możliwość spędzania wymarzonych wakacji na terenie całej Europy – to również możliwość pracy i życia w obcym kraju. Wśród Polaków to właśnie Anglia stała się ulubionym miejscem do budowania swojego życia na nowo. Współczesny świat oferuje nam łatwą komunikację i przesyłanie wiadomości z jednego końca świata na drugi w ułamku sekundy. Co jednak z fizycznymi przedmiotami? Czasami zachodzi konieczność przesłania bliskim dokumentów, kilku niedostępnych na miejscu drobiazgów lub ulubionych przypraw, których próżno szukać poza granicami Polski. Wtedy pozostają jedynie paczki do Anglii wysyłane kurierem. I nie należy się obawiać o trudności i koszty związane z przesyłkami podróżującymi na trasie Polska-Wieka Brytania. Za granicą żyje obecnie wielu Polaków i osób posiadających kontakty w obywatelami Polski – co chwila pomiędzy krajami podróżuje wiele przesyłek i paczek, a więc jak pokazuje praktyka – nie jest to tak trudne jak wydawać mogłoby się na pierwszy rzut oka. Co trzeba wiedzieć o łatwym i ekonomicznym korzystaniu z usług przewoźników międzynarodowych?

Tanie paczki do Anglii

Wysłanie paczki daleko od domu zwykle kojarzy się z koniecznością ponoszenia bardzo wysokich opłat. Nie da się ukryć, że ceny usług kurierskich uzależnione są w dużej mierze od odległości jaką przebyć musi paczka. Jednak zawsze warto szukać tańszych alternatyw – poszczególne firmy kurierskie oferują swoje usługi w dość szerokim wachlarzu cen. Każda oszczędność jest obecnie w cenie, ale jednocześnie należy pamiętać o wyborze pewnego i rzetelnego przewoźnika. Wiele prywatnych firm nie może pochwalić się zbytnim profesjonalizmem i doświadczeniem na rynku przesyłek indywidualnych i firmowych – dlatego warto przyjrzeć się ofercie transportowi.pl. W standardzie otrzymujemy pakiet złożony z terminowości, wygody oraz konkurencyjnych cen partnerskich firm kurierskich. W przypadku paczek, które muszą pokonać długie trasy i kilka granic jest to oferta, której nie można zignorować i to nie tylko z racji oszczędności pieniędzy, ale i ograniczenia stresu związanego z załatwianiem potrzebnych formalności. Koszty paczki do Anglii to nie tylko kwestia odległości, ale także wymiary przesyłki i ewentualne ubezpieczenie. Warto uważnie sprawdzić wszelkie niuanse i wybrać najlepszą opcję.

Paczki do Szkocji

wysłanie paczki do Szkocji

Szkocja dawniej funkcjonowała jako niezależne królestwo, ale obecnie jest częścią składową Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Dlatego też przesłanie paczki do Szkocji nie różni się praktycznie niczym od wysłania przesyłki do Anglii. Posiadając rodzinę w Edynburgu czy porcie Glasgow, nie należy obawiać się problemów związanych z dłuższymi terminami czy trudnościami w pokonywaniu granic. Paczka wędrująca do Szkocji pokonuje swoją drogę identycznie jak w przypadku każdego innego kraju. Nieważne czy dotrzeć ma na wyspy brytyjskie czy też na tą część kraju, która znajduje się na Orkadach lub Szetlandach. Procedury pozostają takie same jak gdyby wysłany został kurier do Anglii. Należy jedynie pamiętać, że paczka wysłana do wielkiego miasta, takiego jak Glasgow znajdzie się tam nieco szybciej niż w przypadku małych miejscowości rozrzuconych po szkockim archipelagu. Większe miasta zwykle posiadają sortownie należące do firm kurierskich – jednak przesłanie paczki do mniejszej miejscowości wiąże się zwykle z dodatkowym dniem na dojazd kuriera z sortowni do adresata.

Wysyłka paczki do Anglii

Wysłanie przesyłki do Anglii nie jest obecnie trudniejsze od wysłania tradycyjnej paczki krajowej. Niezależnie od tego czy przesyłka ma trafić do znajomego w Krakowie czy siostry w Londynie – większość problemów bierze na siebie sam kurier. Cena oraz czas podróży zależna jest od kilku czynników. Są to odległości, wielkości miejscowości w której znajduje się odbiorca oraz oczywiście parametrów samej przesyłki – jej wielkości, wagi i szacowanej wartości. Oczywiście ważny jest również sposób transportu. Przesyłki wysyłane priorytetowo drogą lotniczą docierają do miejsca przeznaczenia znacznie szybciej, ale jednocześnie ich cena jest nieco wyższa. Tradycyjna droga paczki z użyciem samochodów i promów pozwala na większe oszczędności lecz okupiona jest nieco dłuższym czasem oczekiwania na zrealizowanie usługi. Wybór odpowiedniej opcji jest zależny od indywidualnych potrzeb oraz możliwości każdego klienta i to od niego zależy czy decyduje się na szybszy transport czy niższe koszty.

Tanie paczki do Anglii z Polski

Pojęcie „tanie” jest dość względne dla każdego człowieka. Nie da się zaprzeczyć, że zawsze koszt przesyłki międzynarodowej będzie wyższy niż w przypadku paczek krajowych. Jednak to już kwestia kosztów i trudności związanych z pokonywaniem niejednokrotnie ogromnych odległości. I chociażby dlatego zawsze warto prześledzić oferty różnych kurierów, tak aby paczka do Anglii dotarła szybko, pewnie i jak najmniejszym kosztem. Ceny u poszczególnych firm mogą różnić się dość pokaźnymi kwotami, ale na wysyłce można zaoszczędzić także przez dobre planowanie i przygotowanie przesyłki. Cena zależna jest od kilku czynników – jednym z nich są wymiary samej paczki. Dbając o jak najmniejsze gabaryty opakowania można spokojnie oszczędzić kilka złotych. Jednocześnie warto zastanowić się nad koniecznością ubezpieczania swojej paczki. W przypadku przedmiotów o niewielkiej wartości ponoszenie takich opłat może jedynie niepotrzebnie podnosić cenę transportu.

Jak wysłać paczkę do Anglii

paczki do Anglii - jak wysłać

Osoby które od niedawna znalazły się w sytuacji posiadania członków rodziny na Wyspach Brytyjskich lub zaprzyjaźnione z Anglikami dzięki sieci Internet, dość często zastanawiają się jak wysłać paczkę do Anglii. Obawy o kwestie dostarczenia przesyłki w tak odległe miejsce są zrozumiałe, ale na szczęście cały proces nie jest trudny. Na sam początek należy zapakować przesyłkę. Później wystarczy wybrać kuriera i otworzyć jego stronę internetową w przeglądarce. W znajdujący się tam formularz należy wprowadzić dane adresowe swoje oraz oczywiście odbiorcy. Dodatkowo formularz poprosi o podanie parametrów samej przesyłki. Na podstawie jej wymiarów, wagi, szacowanej wartości oraz oczywiście miejsca jej dostarczenia zostanie wygenerowany koszt całej operacji. Jeżeli konkretna cena zostanie zaakceptowana to do nadawcy zostanie wysłany list przewozowy. Odbywa się to natychmiastowo drogą e-mail. Otrzymany dokument należy podpisać po uprzednim sprawdzeniu poprawności danych. Paczkę odbiera od klienta osobiście sam kurier i dalsze losy przesyłki są już w jego rękach.