logo


Przesyłki paletowe

- Palety EUR i przemysłowe

(120x80 cm i 120x100 cm)

- Waga ładunku do 800 kg

- Wysokość palety do 180 cm

WYCEŃ PALETĘ ›
Przesyłka paletowa

Przesyłki paletowe realizowane przez nasz serwis są zarówno na paletach EUR o podstawie 120×80 cm jak i na paletach przemysłowych 120×100 cm. Maksymalna waga przesyłki paletowej to 800 kg a towar wraz z podstawą palety może sięgać 180 cm wysokości.

jak przygotować paletę

Jak przygotować paletę do wysyłki

Bardzo ważne jest właściwe przygotowanie palety do wysyłki. Należy zadbać o to, by towar ułożony na palecie był stabilny. Aby zwiększyć bezpieczeństwo ładunku, należy dokładnie owinąć go folią strecz. Dodatkowym zabezpieczeniem będzie także stosowanie specjalnych pasów, którymi można spiąć całą konstrukcję. Należy także zadbać, aby żaden element nie wystawał poza obrys palety.

Jak najtaniej wysłać paletę

Niski koszt transportu, to obok terminowości i bezpieczeństwa, najbardziej istotny parametr decydujący o wyborze firmy przewozowej. Warto skorzystać z oferty brokerów kurierskich, jak np. AlleKurier. Brokerzy wynegocjowawszy duże zniżki u przewoźników (np. DPD czy Geis), dzielą się swoimi upustami ze swoimi klientami. Dzięki temu rozwiązaniu, nadawca przesyłki paletowej może zaoszczędzić nawet ponad 70% kosztów.

Jak wysłać paletę kurierem

Aby wysłać paletę kurierem należy kliknąć w przycisk “WYCEŃ PALETĘ” oraz w formularzu wyceny podać parametry przesyłki (m.in. typ palety, waga oraz wymiary, ubezpieczenie, pobranie). Przesyłki paletowe można wysyłać w ramach naszego kraju a także z Polski do Litwy, Łotwy i Estonii (w planach jest zwiększenie liczby krajów docelowych). Kolejnym krokiem jest wybór usługi i w tym miejscu będzie od jednej do kilku opcji do wyboru. Następnie należy uzupełnić dane nadawcy i odbiorcy, opisać zawartość przesyłki i wybrać termin przyjazdu kuriera po odbiór palety. Po zaakceptowaniu niezbędnych regulaminów należy kliknąć w “Wyślij zlecenie” i użytkownik przenoszony jest do strony płatności. Po opłaceniu przesyłki na podany uprzednio adres mailowy zostanie wysłany list przewozowy, który należy umieścić na przesyłce. Teraz zostaje już tylko czekać na przyjazd kuriera po odbiór przesyłki.

Należy pamiętać, że kurier nie przywozi ze sobą palety a do obowiązku nadawcy należy odpowiednie zapakowanie towaru i zamieszczenie go na palecie. Tak przygotowaną paletę należy wystawić w miejscu gdzie będzie wystarczająco dużo miejsca do podjechania samochodu dostawczego kuriera.

Jak liczyć objętość przesyłki paletowej

Aby obliczyć objętość nie tylko przesyłki paletowej ale każdego innego prostopadłościanu należy pomnożyć wszystkie boki przez siebie. Np. jeśli przesyłka ma wymiary: długość 120 cm, szerokość 80 cm, wysokość 100 cm to wykonujemy działanie 120 x 80 x 100, co daje nam wynik 960 000 cm3, co jest odpowiednikiem 0,96 m3.

Jakim kurierem wysłać paletę za pobraniem

W serwisie AlleKurier.pl przesyłkę paletową za pobraniem można nadać wybierając usługę DPD Paleta.

Jaki jest koszt transportu palety z USA

Paletę z USA do Polski można wycenić i zamówić poprzez serwis statkiem.pl . Przykładowo transport ładunku na palecie z Nowego Jorku do Gdyny to koszt około 971 zł, do tego należy doliczyć 167 zł za odprawę celną. Transport z Nowego Jorku licząc od wypłynięcia statku trwałby około 23 dni. Należy pamiętać, że jest to usługa realizowana od portu do portu, zatem nadawca musi dostarczyć ładunek do portu w Nowym Jorku.

 

Zainteresowany? Chcesz nadać przesyłkę paletową?
Zadzwoń do nas na numer 12 345 06 25. Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie. Czekamy na Twój kontakt!